مدیرعامل کارخانه ذوب آهن اصفهان ، افزایش قیمت محصولات فولادی و التهاب بازار در روزهای اخیر را ناشی از افزایش قیمت جهانی مواد اولیه وارداتی دانست و گفت: سهم تولید و عرضه مقاطع فولادی این کارخانه فولادی در بهمن بیش از 120هزار تن فولاد ساختمانی بوده که این کارخانه بیش از دو برابر تعهدات خود فولاد به بازار عرضه کرده است.

منصور یزدی زاده با اشاره به کاهش بودجه های عمرانی و ساخت و ساز در کشور تاکید کرد: تولیدکنندگان محصولات فولادی در کشور برای بقاء و رقابت در بازارهای جهانی فولاد،توسعه پایدار خود و حفظ اشتغال در  بازارهای صادارتی حضوری فعال داشته باشند.

وی یکی دیگر از عوامل گرانی محصولات سبک فولادی را ناشی از عرضه نکردن محصولات شرکت های خصوصی در بورس کالا برشمرد و گفت: نتیجه تقابل عرضه و تقاضا در بورس کالا کشف قیمت محصول است که می تواند با شفاف شدن معاملات از التهابات بازار، نوسانات مقطعی و قیمت های کاذب جلوگیری کند.

مدیرعامل کارخانه ذوب آهن اصفهان همچنین  این کارخانه را تولید کننده تنها 10درصد  فولادهای ساختمانی سبک کشور معرفی کرد و گفت: صنعتگران سخت کوش کارخانه ذوب آهن اصفهان امروز برای تامین نیازهای داخلی به مقاطع سنگین فولادی و ریل باتمام توان درتلاش هستند تا کشور را از واردات این محصولات بی نیاز کنند.

منصور یزدی زاده، ارزش صادارت محصولات فولادی این شرکت به کشورهای هدف را چهار میلیارد دلار اعلام کرد و افزود: امروز تراز تجاری صادارت محصولات فولادی کشور بیش از دو میلیارد 500میلیون دلار است و قیمت محصولات داخلی فولادی هم اکنون کمتر از 70درصد قیمت جهانی در بازار عرضه می شود.