روی تمامی ورق های فلزی از جمله ورق سیاه ورق روغنی ورق گالوانیزه , ورق آلومینیوم می توان عملیات پانچ را انجام داد .حفره های روی ورق می تواند شکل های متعددی داشته باشند مانند مربع، دایره و مستطیل.گاهی مشاهده کرده اید که بر روی ورق های فلزی حفره هایی با اشکال بسیار پیچیده وجود دارد، به منظور ایجاد همچین حفره هایی محاسبات پیچیده ای صورت می گیرد و در نهایت ورق ها در زوایه های متعددی از زیر دستگاه پانچ عبور می کنند.ورق های پانچ تولید شده به طور معمول در سایزهای ۲*۱ موجود هستند ولی در ابعاد مورد نیاز مشتری نیز برش داده می شوند .

ورق استیل پانچ شده

ورق های استیل به دلیل مقاومت بالایی که دارند و زنگ نمی زنند کاربرد زیادی دارد. این ورق ها در صنعت مورد استفاده فراوان قرار می گیرند. میزان کروم در ورق های پانچ استیل حدود ۵ درصد است. اما حداقل کروم ورق های استیل ۱۲ درصد است.این نوق ورق معمولا در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد از جمله: گاز، نیروگاه، نفت، آب و هوا

ورق پانچ آجدار

این ورق ها از نوع ورق های گرم هستند بیش تر در جاهایی استفاده می شود که امکان سر خوردن افراد وجود دارد مانند ورق های شیروانی، کف اتومبیل، وانت بار و ساخت دستگاه های صنعتی.بیش ترین میزان ورق آجدار را کارخانه فولاد مبارکه اصفهان تولید می کند.علاوه بر ضخامت، طول و عرض ورق های مشبک آجدار اندازه سوراخ برش ها نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به سوراخ چشمه ها، چشمه گفته می شود. که واحد اندازه گیری چشمه ها میلی متر است.

با چه دستگاه های پانچ ورق صورت میگیرد

پرس پانچ

به منظور ایجاد سوراخ در مواد خام می توان از پرس پانچ استفاده کرد. در واقع پرس پانچ پرس ماشینی است که با استفاده از آن می توان بسیار راحت و کنترل شده سوراخ هایی را بر روی قطعات با ابعاد مختلف ایجاد کرد.این پرس ها تقریبا دستگاه های بزرگی هستند که فریم بیرونی آن ها معمولا به صورت C یا H هستند.پرس هایی که به شکل C  هستند سنبه هیدرولیکی دارند که در قسمت بالایی دستگاه تعبیه شده است.

دستگاه CNC

همه دستگاه هایی که تمام فرآیند کنترل آن از طریق کامپیوتر صورت می گیرد به آن ها دستگاه های سی ان سی گفته می شود.دستگاه سی ان سی این قابلیت را دارد تا از طریق یک سری منطق ها و کدهای ریاضی عملیات را به سادگی انجام دهد. برای مثال می خواهیم عملیات A، N بار صورت پذیرد در این صورت کنترل کننده دستگاه برنامه حرکتی مد نظر را تنها یک بار برنامه ریزی می کند سپس به صورت خودکار عملیات انجام می شود.

دستگاه لیزر

این دستگاه یک نوع دستگاه سی ان سی است همان طور که در قسمت بالا اشاره کردیم تمامی دستگاه ها که کنترل آن ها از طریق کامپیوتر باشد نوعی دستکاه CNC به شمار می آید.به منظور استفاده از این دستگاه باید طرح دلخواه را با کمک نرم افزارهای گرافیکی تولید کنیم و آن را به دستگاه لیزر انتقال دهیم. در این صورت با فشردن یک دکمه فرآیند برش به صورت اتوماتیک انجام می شود.عملیات برش مورد نظر را خیلی سریع انجام می دهد. تنها چند دقیقه بعد از طراحی طرح مورد نظر خود می توانید نمونه را تهیه کنید.

مجموعه ی آهن نوین هم اکنون این افتخار را دارد که انواع ورق سیاه تولیدی شرکت های معتبر از جمله فولاد مبارکه , فولاد اکسین , فولاد کاوریان را در سریع ترین زمان ممکن در اختیار مصرف کنندگان و خریداران ورق سیاه در سراسر ایران قرار دهد. شما خریداران و مصرف کنندگان می توانید جهت تهیه ی انواع ورق ST37 و همچنین کسب اطلاعات بیشتر با کانالهای ارتباطی ما تماس حاصل بفرمایید. به علت نوسانات قیمت گرفتن تأیید قیمت روز ورق سیاه الزامی می باشد.جهت مشاوره و دریافت آخرین ورق سیاه با شماره 33133-031 تماس بگیرید .