آهن آلات  به دو دسته کلی صنعتی و ساختمانی تقسیم شده و سپس در دسته بندی های جزیی قرار میگیرند.

ورق های صنعتی را می توان به دو دسته ورق های معمولی ( پایه آهنی ) و ورق های آلیاژی ( که مصارف خاص دارند) طبقه بندی نمود. ورق های معمولی ( پایه آهن ) نیز خود به شش دسته کلی ورق های روغنی ( نورد سرد ) ، ورق سیاه ( نورد گرم ) ، ورق اسید شویی ، ورق آجدار ، ورق گالوانیزه و ورق گالوانیزه رنگی قابل تقسیم هستند.

معمولا ورق های ضخیم ( از ضخامت ۳ میل به بالا ) فقط با استفاده از تکنولوژی کارگرم ( نورد گرم) قابل تولید بوده و در بازار عرضه می شوند.در بازار به این گونه ورق ها اصطلاحا ورق سیاه گفته می شود.

ورق سیاه در ۲ نوع ورق صنعتی و ورق سیاه معمولی و در استانداردهای مختلف تولید می شود که این مجموعه تنها در نوع معمولی آن استاندارد st۳۷ را و در نوع صنعتی آن استاندارد st52 ، A283 – GR C ، A285-GR C ، A516 – GR ۶۰ ,۷۰ را فروش دارد.

ورق سیاه ST۳۷ بیشتر برای مصارف ساختمانی ( ساختمان ها – سوله ها و …) مصرف می شود ولی ورق برشی صنعتی در مصارف و پروژه های صنعتی کاربرد دارد از قبیل سد سازی ، پروژه های پتروشیمی ، مخزن سازی و ….

ضخامت ورق سیاه از ۱/۵ میلی متر شروع شده و نهایتا به ۱۰۰ میلی متر ختم می شود.

در حالت رول فرم عرض ورق های سیاه بسته به ضخامت چهار عرض ۱۰۰ سانت و ۱۲۵ سانت و ۱۵۰ سانت و ۲۰۰ سانت را دارا خواهند بود. طبعا در حالت رول فرم محدودیت طولی وجود نخواهد داشت.

در حالت فابریک نیز بسته به مقدار سفارش می توان هر اندازه و ابعادی را تولید کرد اما بعضی ابعاد مرسوم و پرکاربرد هستند. این ابعاد مرسوم و طبیعتا موجود به شرح زیر می باشند :

• ورق سیاه ابعاد ۲۰۰۰*۱۰۰۰ میلی متر
• ورق سیاه ابعاد ۲۵۰۰*۱۲۵۰ میلی متر
• ورق سیاه ابعاد ۶۰۰۰*۱۰۰۰ میلی متر
• ورق سیاه ابعاد ۶۰۰۰*۱۵۰۰ میلی متر
• ورق سیاه ابعاد ۶۰۰۰*۲۰۰۰ میلی متر
• ورق سیاه ابعاد ۱۲۰۰۰*۲۰۰۰ میلی متر

قیمت ورق صنعتی

مجموعه ی آهن نوین هم اکنون این افتخار را دارد که انواع ورق صنعتی تولیدی شرکت های معتبر محصولات فولادسازی کشور را در سریع ترین زمان ممکن در اختیار مصرف کنندگان و خریداران ورق آهن در سراسر ایران قرار دهد. شما خریداران و مصرف کنندگان می توانید جهت تهیه ی ورق صنعتی و همچنین کسب اطلاعات بیشتر با کانالهای ارتباطی ما تماس حاصل بفرمایید. به علت نوسانات قیمت گرفتن تأیید قیمت ورق صنعتی الزامی می باشد.جهت مشاوره و دریافت آخرین قیمت با شماره 33133-031 تماس بگیرید .