عرضه محصولات فولاد مبارکه در جلسه امروز بورس کالا با ۲ تغییر عمده نسبت به جلسه پیشین عرضه همراه بود. افزایش قابل‌توجه حجم عرضه محصولات و بالا رفتن نرخ‌های پایه، این ۲ تغییر اصلی را شکل می‌دهد.

با این حال افزایش حجم عرضه نتوانسته است مانع از ثبت سقف‌های قیمتی قبلی برای این محصولات شود. ثبت رکوردهای قیمتی توانست برای برهه‌ای دامنه قیمتی «فولاد» را به محدوده مثبت بکشاند.

به گزارش رادیو سهام به نقل از دنیای بورس، پس از ابطال معاملات فولادی در هفته گذشته (به علت فاصله قابل‌توجه قیمت‌های پایانی از نرخ‌های پایه) معاملات امروز بورس کالا مجددا به منوالی مشابه دنبال شد.

در این جلسه ۴ دسته ورق فولاد مبارکه عرضه شد و در بین معاملات پذیرفته شده و در رابطه با تمامی محصولات سقف‌های جدید قیمتی به ثبت رسید. در این جلسه بیش از ۱۷۰ هزار تن ورق گرم B در قیمت پایه ۴۵۹۶ تومان به ازای هر کیلوگرم عرضه شد.

معاملات این محصول سقف قیمتی ۵۹۹۸ تومان را در جبهه تقاضا ملاقات کرد و قیمت پایانی این محصول در سطح ۵۶۹۵ تومان قرار گرفت. سقف پذیرفته شده قبلی برای این محصول در تاریخ ۱۹ فروردین و در سطح ۵۱۶۸ تومان ثبت شده بود.این آمار برای دیگر ورق‌های «فولاد» نیز تکرار شد.

ورق‌ گرم C در حجم بیش از ۶۱ هزار تن و در قیمت پایه ۴۵۹۶ تومان به ازای هر کیلوگرم عرضه شد. سقف قیمتی تقاضا ۶۱۴۵ تومان و قیمت پایانی معاملات ۵۸۹۰ تومان رقم خورد. سقف میانگین قبلی معاملات این محصول نیز ۵۲۲۵ تومان بود.

در رابطه با ورق‌های گالوانیزه و ورق قلع‌اندود نیز رکوردهای جدیدی به ثبت رسید. بالاترین قیمت تقاضا برای این دو محصول به ترتیب ۱۲۹۹۹ و ۱۶۵۴۵ تومان بود. شمش بلوم «فخوز» نیز در معاملات امروز رکورد تازه‌ای را به ثبت رساند. بالاترین سقف تجربه شده برای این محصول نرخ ۴۲۰۰ تومانی بود که در ۷ اسفند درج شده بود.

این عدد در معاملات امروز به ۴۳۶۳ تومان رسید و به نظر می‌رسد قیمت پایانی این محصول نیز بیش از ۴۳۰۰ تومان رقم خورده باشد.